Blog

Cera odwodniona - charakterystyka, analiza i diagnostyka

Cera odwodniona często bywa mylnie postrzegana jako cera sucha. Tymczasem problem odwodnienia skóry, bo to właśnie o nim mowa, może dotykać posiadaczek zarówno cery suchej jak i tłustej, czy mieszanej.

Cera sucha - charakterystyka, analiza i diagnostyka

Prawidłowe funkcjonowanie tkanki możliwe jest dzięki odpowiedniemu stopniu jej nawilżenia. Skóra wiąże aż 20% wody znajdującej się w naszym organizmie.

Rodzaje cery

Kondycja naszej skóry w znacznym stopniu zależy od sposobu jej pielęgnacji i odpowiedniej ochrony. To co dobre dla jednego rodzaju skóry, może zaszkodzić innemu. Dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie rodzaju cery i dobranie kosmetyków oraz sposobów pielęgnacji do konkretnego typu skóry.

Cera tłusta - charakterystyka, analiza i diagnostyka

O cerze tłustej mówimy, gdy gruczoły łojowe w skórze produkują zbyt dużą ilość sebum, co powoduje efekt ?świecenia się? twarzy. Tłusta cera to cera trudna w pielęgnacji, której wygląd pozostawia najczęściej wiele do życzenia.

Cera mieszana - charakterystyka, analiza i diagnostyka

Cera mieszana to cera typu 2w1. Mamy z nią do czynienia wówczas, gdy na twarzy występują dwa rodzaje skóry o różnych potrzebach, np. tłusta i normalna, czy tłusta i odwodniona.

Cera naczynkowa - charakterystyka, analiza i diagnostyka

Cera naczynkowa to ten rodzaj skóry, w którym drobne naczynka krwionośne (teleangiektazje) znajdują się tuż pod jej powierzchnią i są widoczne gołym okiem w postaci tzw. ?pajączków? ? naczynka są wyraźnie rozszerzone i popękane (w przeciwieństwie do cery płytko unaczynionej, w której naczynka również znajdują się pod powierzchnią skóra, ale są w dobrej kondycji).